دریافت اقامت استرالیا از طریق ثبت شرکت 

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیاست.  پایتخت استرالیا شهر کنبراست. کنبرا شهری است که مجلس کشور در آنجا قرار دارد. بومیان استرالیایی پنجاه‌هزار سال قبل از این که بریتانیایی‌ها به استرالیا دست یابند در آنجا زندگی می کردند. زبان و نوع زندگی خاص خود را داشتند. امروزه می توانید بومیان قدیم را در نواحی مختلف  استرالیا بیابید. آنها هنوز هم ساکن دره‌ها و کرانه رود‌ها هستند. استرالیا برای اولین بار در سال ۱۹۰۱ از کشور بریتانیا جدا شد و به صورت مستقل ادامه داد. 

امروزه استرالیا عضو کشورهای سازمان ملل متحد، گروه ۲۰، اتحادیه کشورهای مشترک المنافع و آنزوس است و سیزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می‌شود. استرالیا کشوری ثروتمند است و درآمد خود را از راه‌های مختلف مانند نفت و گاز، معادن، صنایع تولیدی و ساخت و ساز، کشاورزی، توریسم، تحصیل  و آموزش به دست می آورد. در سال ۲۰۱۳ استرالیا به لحاظ ثروت عمومی در دسترس مردم، در رتبه دوم بعد از سویس قرار گرفت. در آماری که در همین سال گرفته شد نرخ بیکاری تنها ۵.۸٪ گزارش داده شد. 

استرالیا ۶ ایالت دارد و دو قلمرو. هر یک از ایالات پایتخت خود را دارند. سیدنی، قدیمی ترین و بزرگ‌ترین شهر استرالیا، پایتخت ایالت نیوساث‌ولز است. ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا،‌پایتخت ایالت ویکتوریاست. بریزبین پایتخت ایالت کویینزلند، پرت و ادلاید به ترتیب پایتخت ایالت‌های استرالیای غربی و استرالیای جنوبی می باشند.  داروین پایتخت قلمرو شمالی و کنبرا پایتخت قلمرو پایتخت است.  در سال ۲۰۱۴ استرالیا ۲۳ میلیون نفر جمعیت داشت که بیشترین جمعیت در ایالت‌های نیوساث‌ولز و ویکتوریا متمرکز می‌باشند. استرالیا کشوری است با تنوع فرهنگی فراوان که این تنوع را می‌توان در سبک زندگی مردم به وضوح مشاهده کرد.

چه کسانی می توانند در استرالیا ثبت شرکت داشته باشند؟  
 

اگر شما در ایران یا هر کشور دیگری که در آن اقامت دارید کسب‌وکار موفقی دارید، به راحتی می‌توانید از طریق ویزای کارآفرینی و ثبت شرکت در استرالیا، اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا کنید.

شما می‌توانید همان کسب‌وکاری که به آن مشغول هستید را در استرالیا تاسیس کنید؛ به عبارتی  یک نمایندگی در این کشور راه‌اندازی کنید و از این طریق به عنوان سهام‌دار شرکت و از طریق اسپانسر شدن شرکت مذکور، ویزای استرالیا را دریافت نمایید.

 

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

ابتدا  باید بیزینس پلن  (Business Plan) یا طرح کسب‌وکاری که می‌خواهید در استرالیا راه‌اندازی کنید را جهت بررسی به سفارت این کشور ارائه کنید. در این فرایند توانایی شما به عنوان مدیر و تمکن مالی‌تان به عنوان سرمایه‌گذار کسب‌وکارتان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نکته مهم :  برای کسانی که در ایران زندگی می‌کنند و اقامت کشور استرالیا را ندارند، داشتن یک شریک استرالیایی الزامی می باشد .

  مهم‌ترین اقدامات این فرایند عبارتند از :

 1: تصمیم‌گیری درباره‌ی ساختار کسب‌وکار

هماهنگی ساختار کسب‌وکار با نیازهای شما بسیار اهمیت دارد. این هماهنگی مستقیما بر مواردی مثل آنچه در ادامه فهرست کرده‌ایم، تأثیرگذار خواهند بود:

میزان کنترل شما روی عملکرد کسب‌وکار؛
 
میزان مالیاتی که باید بپردازید؛
 
الزامات قانونی؛
 
الزامات سلامت و ایمنی محیط کار؛
 
و سطح مسئولیت‌های شخصی شما در قبال کسب‌وکارتان.
 
نکته: در استرالیا شما می‌توانید کسب‌وکارتان را در قالب یکی از ۴ ساختار زیر راه‌اندازی کنید:

۱: فعالیت اقتصادی در قالب شخص حقیقی (Sole trader): این نوع فعالیت اقتصادی مربوط به زمانی است که شما به‌عنوان یک شخص حقیقی خود را تنها مالک کسب‌وکارتان معرفی می‌کنید. در این حالت مسئولیت همه جنبه‌های قانونی کسب‌وکارتان به‌عهده‌ی شخص شماست. 

از مزایای این نوع فعالیت اقتصادی؛ کنترل تمام‌وکمال شما بر کسب‌وکارتان، تعلق تمام سود به خودتان و به حداقل رساندن مالیات است.
 

۲: شراکت  (Partnership): جمعی از افراد یا نهادهایی که با هم یک کسب‌وکار را می‌گردانند. در این حالت مسئولیت همه جنبه‌های قانونی کسب‌وکارتان به عهده‌ی شخص شما و شرکای شماست.

از مزایای این ساختار ؛ سهولت و کم‌هزینه بودن راه‌اندازی کسب‌وکار، سهولت فرایند افزایش سرمایه و حتی انحلال شراکت و بازیابی سهم هر یک از شرکاست.

۳: (Trust) : نهادی که دارایی یا درآمد را برای منافع دیگران (شخص ثالث) حفظ می‌کند. به کارگیری  این ساختار معمولا دارای امتیازات خاصی در زمینه پرداخت مالیات و سرشکن نمودن هزینه‌ها دارد.

از مزایای این ساختار؛ سهولت افزایش سرمایه و مسئولیت‌های کمتر است. در این حالت دارایی‌هایی شما می‌توانند حفاظت شوند.

۴: شرکت  (Company) : یک نهاد قانونی که موجودیت/جنبه‌های قانونی آن از سهام‌دارانش جداست. این تاسیس حقوقی مسئولیت سهامداران را به حداقل می‌رساند و فرایند کسب‌وکار را به شکلی مطلوب و رایج در استرالیا امکان‌پذیر می‌سازد.


از مزایای این ساختار؛  سهولت در افزایش میزان زیادی از سرمایه و عدم مسئولیت شخص شما در قبال بدهی‌ها است. این ساختار برای کسب‌وکارهایی که ریسک بالایی دارند توصیه می‌شود.2: ثبت درخواست برای دریافت کد اقتصادی (ABN)

 

شخص قادر به شروع قانونی یک کسب‌وکار در استرالیا نیست ، مگر اینکه یک کد اقتصادی در استرالیا داشته باشید. این عدد ۱۱ رقمی منحصرا برای کسب‌وکار شما صادر می‌شود و به‌عنوان شناساگر دولتی کسب‌وکارها عمل می‌کند.

برای دریافت کد اقتصادی باید موارد زیر را ارائه بدهید:

ریز اطلاعات شخصی؛
 
اطلاعات کسب‌وکارتان؛
 
ریز اطلاعات شرکا؛
 
دلایل شما برای درخواست این کد؛
 
جزئیات فعالیت کسب‌وکارتان؛
 
اظهارنامه‌ای مبنی بر صحت اطلاعات ارائه‌شده در درخواست.

با داشتن کد اقتصادی استرالیا قادر خواهید بود:

نام کسب‌وکارتان را ثبت کنید.
برای کارهایی مثل سفارش کالا و خدمات یا فرستادن صورتحساب، کسب‌وکارتان را به بقیه‌ی نهادها معرفی کنید.
مالیات‌هایی مثل مالیات بر کالاها و خدمات (GST) بگیرید

ابتدا باید درباره‌ی نام کسب‌وکارتان تصمیم بگیرید. در غیراین‌صورت، اگر نام کسب‌وکارتان تغییر کند مجبور می‌شوید همه چیز را تغییر بدهید. اگر لوگویی برای کسب‌وکارتان طراحی می‌کنید حق امتیازش را هم ثبت کنید تا دیگران نتوانند از کار شما کپی کنند.

3: استعلام نام‌های تجاری در سامانه ASIC
تجارت شما تحت نامی که برای برند یا شرکت‌تان انتخاب می‌کنید، انجام می‌شود.

جهت مشخص شدن اینکه یک نام تجاری برای ثبت در دسترس است یا نه،در کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) یک سامانه‌ی استعلام نام تجاری، در اختیار شما قرار می‌دهد.

4: ثبت نام کسب‌وکار

 
زمانی که نام کسب‌وکاری را پیدا کردید که قبلا ثبت نشده است، باید نام را در «خدمات ثبت کسب‌وکار» ثبت کنید تا از آن محافظت کنید. برای این کار باید در وب‌سایت «خدمات ثبت کسب‌وکار» یک حساب کاربری ایجاد کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

نام کسب‌وکار فقط برای شناسایی شماست و ثبت آن باعث نمی‌شود تمام حقوق مربوط به آن را داشته باشید، بنابراین شاید بخواهید با ثبت علامت تجاری از نام کسب‌وکارتان محافظت کنیدبرای این مورد باید از افراد متخصص کمک بگیرید .


5: ثبت نام دامنه‌ی وبسایت
اسم دامنه‌ی شما آدرس وبسایت‌تان در اینترنت است و یک هویت آنلاین برای شما ایجاد می‌کند.
 
هنگام انتخاب نام وبسایت برای ثبت شرکت در استرالیا، بهتر است نامی انتخاب کنید که:

* نمایانگر کسب و کارتان باشد
 
* بخاطر سپردن ،تلفظ و هجی کردنش آسان باشد
 
* سه هجا یا کمتر داشته باشد
 
اگر بخواهید یک آدرس وبسایت  com.au. یا  net.au.   بخرید، باید کد اقتصادی استرالیا را داشته باشید.

مالیات شرکت‌های بین‌المللی در استرالیا
بعد از ثبت شرکت در استرالیا باید پرداخت به‌موقع مالیات را در دستور کار خود قرار دهید .

با توجه  به نوع کسب‌وکارتان باید سه ماه یکبار میزان مشخصی ارزش افزوده را به اداره مالیات بپردازید. اداره مالیات بر درآمدها و هزینه‌های شرکت‌های بین‌المللی به صورت دقیق نظارت می‌کنند. به طور کلی شرکت شما باید ۲۷.۵٪ از سود سالیانه را به عنوان مالیات پرداخت کند.
 
 

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.